Matematická olympiáda - nižší gymnázium

Autor: Jaroslav Potácel

Žáci našeho nižšího gymnázia se ve finálních kolech Matematické olympiády umístili na předních místech.

4. dubna 2024 se konalo okresní kolo, kterého se zúčastnili žáci z prim, sekund a tercií.

V kategorii Z6 se na 1. místě umístil Roman Verbiy z primy A, na 2. místě Antonín Voříšek taktéž z primy A.

V kategorii Z7 se na 1. místě umístila Jekaterina Sinkova ze sekundy B a na 3. místě Jakub Ritter taktéž ze sekundy B. Mezi úspěšné řešitele patří i Vojtěch Coubal a Antonín Wedel oba ze sekundy A.

V kategorii Z8 získala 1. místo Ema Nováčková z tercie B a 2. místo Maria Sidorová z tercie A.

26. března 2024 se konalo krajské kolo Matematické olympiády, kde se jako třetí umístil Dominik Novotný z kvarty B.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.